Sulmuesi i Tottenham-it ka oferta nga La Liga spanjolle

Sulmuesi i Tottenham-it ka oferta nga La Liga spanjolle

Real Betis po tregon formë të mirë edhe këtë sezon dhe drejtuesit e klubit po mendojnë të përforcojnë edhe më shumë skuadrën.

Objektiv i tyre janë lojtarë që e njohin mirë kampionatin spanjoll, teksa në shënjestër janë Fernando Llorente dhe Lucas Perez.

I pari pothuajse nuk luan fare me Tottenhamin dhe mund të pranojë ofertën Betisit, i cili i garanton të ketë më shumë hapësira.

Kurse Perez, mbetet një objektiv më i vështirë për t’u arritur, pasi West Hami nuk e lejon të largohet në huazim, por dëshiron ta shesë përfundimisht.