Sulmuesit nuk i vazhdohet kontrata në Arsenal

Sulmuesit nuk i vazhdohet kontrata në Arsenal

Sulmuesi i Arsenalit Yaya Sanogo ka konfirmuar se  karriera e tij në Arsenal ka përfunduar.  “Aventura përfundon këtu. Ndoshta nuk kam bërë çfarë duhet të bëja. Gjithsesi, Wenger është një trajner i madh”, ka thënë Sanogo

Sanogo nuk i është vazhduar më kontrata në këtë ekip pasi që nuk i përmbushi pritshmëritë. Francezi ishte zhvendosur në Lodër nga Auxerre, në vitin 2013,  por gjatë kësaj kohe ai pati vetëm 20 paraqitje dhe një gol  kundër Borussia Dormtund në Ligën e Kampionëve në nëntor të vitit 2014./21Media