​Lojtarët e Kosovës takohen me tifozët, Rrahmani: Së bashku ta realizojmë ëndrrën

Futbollistët e Kombëtares së Kosovës pasditen e sotme e kanë vizituar ‘fan-club’-in e “Dardanëve” në stadiumin “Fadil Vokrri”, e ku janë pritur në mënyrë fantastike nga tifozët e zjarrtë.

Kryetari i tifozëve “Dardanët”, Lulzim Berisha u ka shprehur mirëseardhje në ‘fan-club’, teksa theksoi se secili tifozë dardan ndihet krenar me paraqitjet e lojtarëve tanë dhe se të gjithë shpresojnë se ky do të jetë vit i realizimit të ëndrrës së përbashkët – kualifikimit në Evropian.

Ndërkaq, në emër të kombëtares tifozët i përshëndeti kapiteni Amir Rrahmani, i cili theksoi se përkrahja e tyre i frymëzon ata drejt suksesit dhe i falënderoi që gjithmonë kanë qenë afër kombëtares pa marrë parasysh rezultatet. Ai theksoi se të gjithë futbollistët janë krenar që e përfaqësojnë Kosovën dhe së bashku do të bëjnë çmos për të arritur objektivin e këtij cikli kualifikues.

Në fund, futbollistët e Kombëtares kanë dhuruar fanellat e klubeve të tyre për ‘fan-club’-in e tifozëve dardanë.

Back to top button