Vardy realizoi gjashtë gola gjatë tetorit

Vardy realizoi gjashtë gola gjatë tetorit

Premierliga angleze ka zgjedhur lojtarin më të mirë të muajit tetor.

Me një postim në llogarinë zyrtare të Premierligës, lojtari më i mirë i muajit të kaluar u shpall, Jamie Vardy.

Sulmuesi i Leicesterit realizoi gjithsej 4 gola gjatë muajit tetor dhe pati paraqitje fantastike.

October Player of the Month: Jamie Vardy

Party time! 🥳Jamie Vardy wins EA SPORTS FIFA Player of the Month for October 👏

Gepostet von Premier League am Freitag, 8. November 2019

Më i miri i muajit gusht ishte shpallur Teemu Pukku, ndërsa për muajin shtator, Aubameyangu.