Këngëtarja e njohur, Jennifer Lopez mbushi 51 vjeç të pemten, duke përfshirë të fejuarin e saj, Alex Rodriguez, po i dërgojnë urimet e ditëlindjes.

Rodriguez në mediat sociale ka shpërndarë një mesazh të përzemërt për nusen e tij.

“Gëzuar ditëlindjen, Macha !!!” ai shkroi. “Çdo moment me ty është magjik. Ju jeni partnerja më e madhe, mamaja më e mirë, interpretuesja më e mahnitshme. Një model roli. Një heroinë. Një frymëzim..Jam kaq krenar për ju. Unë ju dua shumë!” ka uruar 44-vjeçari.

Rodriguez gjithashtu ndau një video montazh që përmbante pamjet e Lopez duke folur për aspiratat e saj, klipet e interpretimit të saj, si dhe fotografi dhe video të çiftit së bashku, transmeton rtv21.tv.

Për këtë ditë të veçantë, Lopez ka vendosur që të festojë me lule e dekorime.

Lopez së fundmi foli për revistën People në lidhje me mënyrën se si planifikon të kalojë ditëlindjen e saj këtë vit mes pandemisë koronavirus.

JLo dhe ARod u fejuan në mars 2019 me ish-lojtarin e Yankee duke propozuar pushime me një unazë diamanti të raportuar prej 1 milion dollarësh./21Media