Synon medaljen e artë

Synon medaljen e artë

Xhudistja nga Kosova, Loriana Kuka ka vazhduar me sukses garën e dytë të zhvilluar në Grand Prix të xhudos në Marrakech të Marokut.

Në çerekfinale, xhudistja arriti që ta mposhtë me sukses xhudisten austriake, Bernadette Graf, transmeton rtv21.tv

Loriana pas këtij triumfi kalon në gjysmëfinale, ku do të përballet me gjermanen, Lusie Malzahn.

Në gjysmëfinale janë edhe Wagner nga Gjermania dhe Sampaio nga Portugalia./21Media