Sportistët kosovarë gjithmonë janë shquar në sportet luftarake

Sportistët kosovarë gjithmonë janë shquar në sportet luftarake

Xhudistet kosovare viteve të fundit po na bëjnë shumë krenarë, duke rrëmbyer medalje kudo që paraqiten, e duke vendosur emrin e Kosovës në historinë e sportit të xhudos.

Distria Krasniqi e Nora Gjakova do të marrin pjesë në Masters në Rusi, dhe para se të shkojnë atje janë takuar me një tjetër sportist shumë të famshëm kosovar, Haxhi “Robin” Krasniqi, shkruan rtv21.tv.

Trajneri Driton Kuka ka postuar fotografinë në Instagram e Facebook, duke deklaruar se Krasniqi është një boksier që na bën krenar./21Media

Image may contain: 4 people, people smiling, people standing