Luis Suarez është i bezdisur me bordin e Barcelonës. Kur dukej se do të kishte një përparim dhe ishte arritur një marrëveshje mbi rishikimin e kontratës së tij, klubi katalanas ndryshoi mendim kur doli se ai ishte afër nënshkrimit për Atletico Madrid. Nuk ka shkuar mirë me sulmuesin uruguajan dhe kampin e tij, përcjell portali rtv21.tv

Suarez, 33 vjeç, mendon se ishte i gatshëm të bënte një sakrificë të madhe për të përfunduar kontratën e tij herët me Barça, ashtu siç klubi e kishte bërë të qartë se ata donin të bënin. Prandaj, ai nuk e kupton kthesën dhe përpjekjen për të përfshirë Atletico në listën e klubeve për të cilat nuk mund të nënshkruajë nëse largohet falas.

Për atë arsye, siç është avancuar nga ESPN dhe konfirmuar nga SPORT, Suarez po planifikon të mbajë një konferencë shtypi me avokatët e tij për të folur në lidhje me negociatat dhe për të provuar dhe zhbllokuar situatën. Ai është i përgatitur të heqë dorë nga një pjesë e madhe e asaj që i detyrohet në këmbim të lejimit të tij të lirë.

Marrëveshja u redaktua por nuk u nënshkrua dhe kur Barça mësoi për qëllimin e tij për t’u bashkuar me Atletico, gjithçka ndryshoi.

Tani, bisedimet kanë vënë frenat dhe Suarez është ende duke u stërvitur nën urdhrat e Ronald Koeman ndërsa klubi katalanas përgatitet për ngritjen e perdeve të kësaj fundjave kundër Villarreal në La Liga./21Media