FC Barcelona vazhdon të jetë në titujt kryesorë të gazetave italiane. Ndërsa situata e Lionel Messit është lajmi botëror, e ardhmja e Luis Suarez është e lidhur shumë me një lëvizje në Juventus. Sidoqoftë, ajo marrëveshje tani mund të jetë në rrezik.

Dje u zbulua se Suarez mund të kishte nevojë për një pasaportë të BE për të përfunduar një lëvizje në Juve, por ‘Il Corriere Dello Sport’ tani thotë se kthimi i Messit në Barça mund ta shohë Suarez të qëndrojë në Camp Nou në vend, përcjell portali rtv21.tv

Edhe pse Ronald Koeman i ka thënë Suarez se ai nuk është pjesë e planeve të tij sezonin e ardhshëm, ata besojnë se Leo mund të ndikojë në vendimin e klubit. Nuk është sekret që Suarez dhe Messi janë miq të ngushtë.

E ardhmja e Leos mbetet e panjohur, por gjithnjë e më shumë duket se ai do të duhet të kalojë të paktën edhe 12 muaj në Camp Nou. Barça nuk pranon ta lejojë atë të largohet për asgjë poshtë klauzolës së tij të blerjes prej 700 milionë eurosh./21Media