Sulmuesi i Barcelonës Luis Suarez ka hedhur poshtë mundësinë për t’u bërë lojtari më i paguar në Major League Soccer, sipas ESPN.

Suarez, 33, është thënë që ai mund të largohet nga Camp Nou dhe Inter Miami, klubi i themeluar nga David Beckham, ishin të përgatitur t’i paguanin atij 8 milion euro në vit për një marrëveshje katër vjeçare.

Kjo jo vetëm që do ta kishte bërë Suarez fituesin më të madh të MLS-së këtë sezon por fituesin më të madh të kampionatit ndonjëherë, duke marrë përsipër Zlatan Ibrahimovic.

Sidoqoftë, Suarez i tha jo Miami dhe ata në vend të kësaj njoftuan nënshkrimin e ish sulmuesit të Juventusit Gonzalo Higuain këtë javë./21Media