Lumbardhi ende ne gjendje katastrofale

Lumbardhi ende ne gjendje katastrofale

Shoqata e Peshkatarëve Sportiv Rekreativ, “Trofta”,  në  Pejë ka reaguar për ndotjen e lumit Lumbardh në këtë qytet.

Në faqen e tyre në Facebook, ata kanë publikuar një video ku shihet gjendja e këtij lumi.

Vazhdon Ndotja e Lumbardhit mu ne Qender te Qytetit , afer Komunes afer Institucioneve !!!

Gepostet von Shpsr – Trofta – Pejë am Mittwoch, 14. August 2019

“Vazhdon Ndotja e Lumbardhit mu ne Qender te Qytetit , afer Komunes afer Institucioneve !!!”, thuhet në përshkrimin e kësaj videoje.

Ditë më parë nga po e njëjta shoqatë u ngrit shqetësimi se Lumbardhi po ndotej edhe nga fabrika e djathit dhe shkaktonte ngorthjen e peshqve./21Media