Përfundoi mbledhja e Kryesisë së LVV-së

Përfundoi mbledhja e Kryesisë së LVV-së

Lëvizja Vetëvendosje do t’i dërgojë ditëve në vijim Presidentit të Kosovës propozimin për madnatarin për Kryeministër.

Kjo u bë e ditur në një komunikatë për media nga Vetëvendosje pas mbledhjes së kryesisë,

“Sot u mbajt mbledhja e Kryesisë së Lëvizjes VETËVENDOSJE!. Në respektim të plotë të Kushtetutës së Republikës së Kosovës, Nenit 84 pika 14 dhe Aktgjykimit të Gjykatës Kushtetuese KO 103/14, subjekti ynë do të bëjë propozimin për mandatarin për Kryeministër. Këtë propozim do t’ia dërgojmë me shkresë zyrtare Presidentit të Republikës në ditët në vijim.”, thuhet në komunikatë.

Sot u mbajt mbledhja e Kryesisë së Lëvizjes VETËVENDOSJE!. Në respektim të plotë të Kushtetutës së Republikës së…

Gepostet von Lëvizja VETËVENDOSJE! am Mittwoch, 8. Januar 2020

Ndërkohë, në ora 14:00 lideri i LVV-së Kurti pritet që të takohet me kryetarin e LDK-së, Isa Mustafën për të diskutuar për arritjen e një marrëveshje për qeverisje. Në anën tjetër sot pasdite përfundon afati 48 orësh i caktuar nga Presidenti Hashim Thaçi për propozimin e mandatarit të qeverisë./21Media