Nora dhe Majlinda fituan në gjysmëfinale të Lojërave Evropiane

Nora dhe Majlinda fituan në gjysmëfinale të Lojërave Evropiane

Xhudistet kosovare, Majlinda Kelmendi dhe Nora Gjakova kanë shënuar përsëri fitore, këtë herë në gjysmëfinale të Lojërave Evropiane “Minsk 2019′.

Xhudistja Kelmendi mposhti në gjysmëfinale me Ippon francezen, Amandine Buchard.

Ndërsa, Nora në kategorinë -57 kg mposhti në gjysmëfinale portugezen, Telma Monteiro./21Media