Rrezikohen edhe disa banesa në fshat

Rrezikohen edhe disa banesa në fshat

Një sipërfaqe toke me ullinjë shekullorë është përfshirë nga flakët në Hekal të Mallakastrës.

Zjarri ka rënë rreth orës 16:00 ndërsa forca të shumta zjarrëfikëse po punojnë për shuarjen e flakëve.

Raportohet se shuarja e flakëve është e vështirë si pasojë e terrenit dhe erës.

Nga flakët rrezikohen dhe disa banesa në fshat./vizionplus