Regjisori dhe fotografi i njohur, Blerdi Malushi në një intervistë për RTV21 shpalosi punën e tij 2 vjeçare duke thënë se e gjithë kjo punë ka një qëllim.

Malushi për RTV21 zbuloi se është duke punuar në një dokumentar nga eksplorimet e tij në natyrën e Kosovës me faunën e saj të pasur.

Ai tregoi se për këtë dokumentar është duke biseduar me gjigantin “Netflix”, dhe nëse arrihet një marrëveshje me ato xhirime atëherë do të jetë një e arritur shumë e madhe për të, por edhe për Kosovën./21Media

#PDTM #BlerdiMalushi premton #dokumentar nga eksplorimet në #Kosovë, thotë se është në bisedime me #Netflix

#PDTM #BlerdiMalushi premton #dokumentar nga eksplorimet në #Kosovë, thotë se është në bisedime me #Netflix

Gepostet von RTV21 am Dienstag, 5. Mai 2020