Manchester United dhe Evertoni e zhvillojnë sonte ballafaqimin ndërmjet tyre në kuadër të xhiros së 23 të Premier Ligës.

Ndeshja starton nga ora 21:00.

“Djajtë e Kuq” pozicionohen në vendin e dytë në tabelë me 44 pikë, kurse Evertoni i Carlo Anceloitt ka 36 pikë në vendin e shtatë.

Këto janë formacionet zyrtare:

Manchester United: De Gea, Lindelof, Maguire, Pogba, Cavani, Rashford, Greenwood, Fernandes, Shaw, issaka, McTominay

Everton: Olsen, Holgate, Digne, Keane, Godfrey, Davies, Andre Gomes, Doucoure, Lewin, James, Richarlison