Mposhti Aston Villën

Mposhti Aston Villën

Manchester City triumfoi në finalen e Kupës së Ligës (Carabao Cup), duke mposhtur Aston Villën me rezultat të ngushtë 2:1.

Në pjesën e parë të ndeshjes shënuan Aguero (’20) dhe Rodri (’30) për Cityn. Kurse për Aston Villën shënoi Mbwana Samatta në minutën e 41-të, transmeton rtv21.tv

Kjo është hera e shtatë që City e ka fituar Kupën e Ligës./21Media