Drejtuesit e Manchester Cityt i kanë vënë syrin trajnerit aktual të RB Leipzig, Julian Nagelsmann, si alternativë ideale për ta zëvendsuar Pep Guardiolan, raporton “Daily Mail”.

Guardiolas i skadon kontrata në fundin e sezonin 2020/21, dhe bisedimet për rinovimin e saj kanë ngecur, derisa Juventusi është përmendur si skuadra e ardhshme e tij.

Nëse Guardiola vendos të largohet është transferuar në vitin 2016, atëherë Nagelsmann dhe ish-trajneri i Tottenhamit, Mauricio Pochetino janë alternativat e para të Manchester Cityt.