Ka nisur furishëm ballafaqimi ndërmjet Manchester Unitedit dhe Tottenhamit që ka filluar nga ora 17:30.

Brenda vetëm shtatë minutave lojë në “Old Traffort” u realizuan hiq më pak se tre gola.

Fillimisht vendasit kaluan në avantazh në minutën e 2’ me golin e Bruno Fernandes nga pika e bardhë, por pastaj Tottenhami përmbysi gjithçka me golat e realizuar nga Tanguy Ndombele dhe Heung-Min Son në minutat 4’ dhe 7’.