Futbollisti anglez është i kërkuar nga United për një kohë të gjatë

Futbollisti anglez është i kërkuar nga United për një kohë të gjatë

Manchester United është i vendosur për sulmuesin e Borussia Dortmund, Jadon Sancho.

“Djajtë e Kuq” janë të gatshëm të paguajnë 100 milionë euro për Sanchon, aq sa ka kërkuar gjiganti gjerman.

Padyshim për Dortmundin kjo gjë do të ishte perfekte, pasi e kanë blerë futbollistin anglezi nga City para disa viteve për 8 milionë euro, dhe ai është duke i impresionuar të gjithë pasi ka shënuar 18 gola dhe ka pasur 30 asistime në 68 paraqitje./21Media