Sipas mediave angleze, Nikola Milenkovic së shpejti në Old Trafford

Sipas mediave angleze, Nikola Milenkovic së shpejti në Old Trafford

Ole Gunnar Solskjaer mund të bëjë transferimin e parë tek skuadra e tij.

Djajtë e Kuq janë në bisedime të avancuara për qendërmbrojtësin e Fiorentinës, Nikola Milenkovic.

Serbi ishte në cak të Manchester United edhe më parë, sa ishte Mourinho trajner në Old Trafford, mirëpo edhe trajneri i ri është shumë i interesuar për 21 vjeçarin.

Mediat angleze raportojne së një marrëveshje është kryer dhe në ditët në vijim do ta shohim serbin në Old Trafford.

Tottenhamn, Liverpool dhe Juventus gjithashtu kane qenë të interesuar për shërbimet e talentit të ri.