"Për fat të mirë rikthehet Verratti, që për mua është shumë i rëndësishëm"

“Për fat të mirë rikthehet Verratti, që për mua është shumë i rëndësishëm”

Italia do ta luajë ndeshjen e radhës kundër Ukrainës.

Trajneri i Italisë, Roberto Mancini ka dhënë premtimin tifozëve, se do të shohin një skuadër sulmuese dhe spektakolare në ndeshjen ndaj Ukrainës.

“Do të jetë një Itali sulmuese, çka do të thotë që do të luajmë me skemën 4-3-3. Për fat të mirë rikthehet Verratti, që për mua është shumë i rëndësishëm. Me përvojën e tij do të na ndihmojë shumë. Janë dy ndeshje në 4 ditë dhe ndonjë lojtar do të lodhet më shumë se të tjerët”, tha Mourinho.