Ministria e Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut,informoi se gjatë 24 orëve të fundit nga 3 mijë e 404 testime të realizuara, 1 mijë e 285 persona kanë rezultuar pozitivë me virusin korona.

Rastet pozitive janë nga: Shkup-522, Kumanovë-43, Dibër-3, Shtip-46, Prilep-79, Tetovë-73, Strugë-25, Veles-63, Manastir-57, Ohër-40, Kavadarc-46, Gostivar-54, Gjevgjeli- 17, Strumicë-36, Kriva Pallankë-8, Radovish-13, Krushevë-1, Koçani-22, Probishtip-2, Demir Hisar-5, Makedonski Brod-4, Berovë-5, Vallandovë-3, Vinicë-11, Dellçevë -11, Kratovë-3, Sveti Nikollë-18, Kërçovë-44, Resnjë-4 dhe Negotinë-27.

Gjatë 24 orëve të fundit 176 pacientë kanë fituar betejën me korona virusin, bëjnë të ditur nga Instituti i Shëndetit Publik.

Të shëruarit janë nga: Shkup-162, Kumanovë-5, Dibër-1, Shtip-2, Ohër-3, Gjevgjeli-1, Strumicë-1, Demir Hisar-1.

Ndërkaq 14 pacientë kanë humbur betejën me Covid-19.

Viktimat ishin nga: Tetovë-4, , Kërçovë-2, Shkup-1, Manastir-1, Kriva Pallankë-1, Shtip-1, Sveti Nikollë-1, Radovish-1, Gostivar-1 dhe Kavadarc-1./TV21