Shkon në 828 numri i të prekurve nga koronavirusi

Shkon në 828 numri i të prekurve nga koronavirusi

Ministria e Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut  informoi se në 24 orët e kaluara janë regjistruar 68 raste të reja të Covid-19.

Sipas qyteteve ku janë paraqitur rastet: Shkup -15, Kumanovë – 18, Prilep -14, Tetovë -2, Strugë -10, Veles – 6, Manastir -1, Gostivar -1 dhe Koçan -1. Numri i përgjithshëm i të prekurve nga virusi korona në Maqedoni ka shkuar në 828 të infektuar./21Media