Maqedonia e Veriut shënoi golin e epërsisë në ndeshjen kundër Kosovës.

Goli i parë u shënua nga Ristovski në minutën e 16.

Maqedonia e Veriut dhe Kosova po zhvillojnë përballjen gjysmëfinale të ‘play-offit’ në kuadër të Ligës së Kombeve, në kërkim të një shansi për të luajtur në Kampionatin Evropian. Ndeshja është duke u zhvilluar në Shkup./21Media