Pamje nga dasma

Pamje nga dasma

Aktualisht në RTV 21 është duke u transmetuar sezoni i dytë i njëri prej serialeve më të shikuara në Turqi, “Mos ma lësho dorën”.

Pjesë e këtij sezoni janë bërë emra të njohur të aktorëve, në mesin e tyre edhe Buse Meral.

Buse shafaqet në rolin e ”Damllës”, një vajzë e cila e kundërshton babain e saj për ta ndjekur ëndrrën e jetës, shkruan rtv21.tv

”Damlla” në serial bie në dashuri me ”Ardën” vëllain e ”Xhenkut”, të cilët dalin kundër familjeve të tyre për tu martuar.

Ky episod për publikun kosovarë pritet të transmetohet së shpejti.

Kujtojmë se jetën reale ”Damlla” është në lidhje dashurie qe tri vjet, mirëpo ajo është treguar misterioze saç nuk ka zbuluar shumë për jetën e të dashurit, madje ajo nuk ka treguar as emrin e tij për fansat.

”Mos ma lësho dorën” arriti për një kohë të shkurtër t’i rrëmbej zemrat e shikuesve dhe po mban zgjuar kurreshtjen e njerëzve që ta shikojnë çdo episod. /21Media