E veçanta e dasmës, fustani i trashëguar

E veçanta e dasmës, fustani i trashëguar

Katherine Schwarzenegger veshi një fustan që e trashëgoi për martesën e saj. 29-vjeçarja mbante fustanin e nënës së saj, Maria Shriver, ndërsa ajo u martua me Chris Pratt, 39 vjeç, të shtunën e kaluar. Maria, e ëma ishte motra e ish-presidentit amerikan, John F. Kennedy, veshi vellon në martesën e saj të vitit 1986 me babanë e Katherine, Arnold Schwarzenegger.

Katherine bashkë me vellon mbante edhe vathët e vjetër të gjyshes së saj në ditën e saj të veçantë, transmeton rtv21.tv.

Katherine zgjodhi një fustan të thjeshtë të reformuar prej 287 dollarë dhe një numër sateni mëndafshi “Armani Prive” për pritjen e saj.

Chris ishte martuar më parë me Anna Faris, të cilët janë prindër të djalit Jack, gjashtë vjeç, i cili ishte i pranishëm në  festimet e së shtunës.

Megjithëse vëllezërit e motrat e Katherines ishin të pranishëm në martesën e saj, përveç vëllai i saj, Jozef Baena, 21 vjeç, nuk ishte i pranishëm. Megjithatë, Jozefi publikisht për porsamartuar, ka komentuar: ‘Urime!’ në një postim në Instagram./21Media