Të moshuarve u është dhënë ndihmë mjekësore

Të moshuarve u është dhënë ndihmë mjekësore

Shtëpia e një çifti të moshuarish është grabitur në lagjen nr.3 në qytetin e Korçës.

Nga informacionet e para mësohet se të moshuarve u janë grabitur një sasi lekësh, ndërsa autorët kanë qenë të maskuar dhe të armatosur.

Lidhur me ngjarjen policia ka njoftuar se banesa ishte në pronbësi të çiftit F.R dhe A.R, rreth 85 vjeç. Autorët kanë ushtruar dhunë psikologjike ndaj çiftit dhe kanë marrë një sasi lekësh, e më pas janë larguar me shpejtësi.

“Dy të moshuarve u është dhëna ndihma e parë mjekësore, pa probleme për jetën. Grupi hetimor po punon për identifikimin dhe kapjen e autorëve, si edhe zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes”, ka informuar policia./oranews