Ne sugjerojmë që ju të provoni këtë përgatitje të thjeshtë dhe të shpejtë në mënyrë që shenjat e akneve të zhduken lehtësisht nga lëkura juaj.

Përbërësit:

4 lugë gjelle lëng limoni

4 lugë gjelle mjaltë

1 e bardhë veze

Përgatitja:

Për të përgatitur këtë krem e gjitha ajo që ju duhet të bëni është të shtoni të gjithë përbërësit në një tas, përziejini mirë dhe krem i përgatitur në shtëpi për shenjat është gati.

Përdorimi: Aplikoni krem direkt në fytyrë tuaj dhe lijeni atë për 15 minuta, pastaj lajeni. Përsëriteni trajtimin një herë në javë.

Nëse e përdorni rregullisht, plagët tuaja do të shërohen tërësisht brenda disa javësh.