Mbappe pritet të mungojë për më shumë se një muaj

Mbappe pritet të mungojë për më shumë se një muaj

PSG ka konfirmuar se sulmuesi 20 vjeçar, Kyian Mbappe do të mungojë për 4 javë pasi ka pësuar një lëndim në ligament gjatë ndeshjes kundër Toulouse.

Përveq Mbappe edhe dy lojtarë të Parisit u lënduan gjatë asaj ndeshje, Edison Cavani dhe Abdou Diallo u detyruan të zëvendësohen gjatë pjesës së parë.

Për Mbappe kjo ishte ndeshja e 100 në ligën e Francës./21Media