Përfunduan dy ndeshjet e para të Ligës së Kampionëve për mbrëmjen e sotme, të cilat startuan nga ora 18:55.

Në Grupin A, Atletico Madridi u ndal me barazimnga Lokomotiva e Moscës me rezultat 1-1, ndërsa, skuadra gjermane, Borussia Mainchen Gladabch e shkatërroi Shakhtar Donetskun me rezultat 0-6.

Këto dy ndeshje ishin të vlefshme për grupet A dhe B.

Ndërsa, nga ora 21:00 filluan edhe gjashtë ndeshje të tjera.