Më 30 tetor rastet me Covid-19 shënuan rekord në Kosovë. Po ashtu edhe numri i testimeve ishte më i larti deri më tani.

Gjatë ditës së djeshme u testuan 1 mijë e 608 mostra, ndërsa 418 prej tyre rezultuan pozitive.

Deri më tani numri total i rasteve pozitive është 19 mijë  e 328 raste nga 92 mijë e 706 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 678 raste të vdekjes.

Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 67 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 15 mijë e 434 raste, kurse numri i rasteve aktive është 3 mijë e 126./21Media