Të prekur nga koroanvirusi në Turqi mbi 47 mijë

Të prekur nga koroanvirusi në Turqi mbi 47 mijë

Në Turqi 98 persona kanë humbur jetën në 24 orët e fundit nga koronavirusi kështu duke e çuar numrin e vdekjeve në 1 mijë e 6.

Sipas ministrisë së shëndetësisë turke, numri i përgjithshëm i rasteve të konfirmuara me koronavirusit është rritur në 47 mijë e 29.

“Gjithashtu janë kryer 30 mijë e 864 teste në 24 orët e kaluara dhe numri total i testeve të kryera deri më tani ka arritur në 307 mijë e 210”, sqaroi Ministria turke e Shëndetësisë. /21Media