Ka arritur mbi 300 mijë numri i të vdekurve si pasojë e komplikimeve nga koronavirusi në të gjithë botën, sipas të dhënave nga universiteti Johns Hopkins. Më shumë se 4.4 milionë njerëz janë infektuar në të gjithë botën, raporton BBC, transmeton 21Media

Në Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë regjistruar gati 85 mijë viktima nga koronavirusi dhe më shumë se 1.4 milion të infektuar – më shumë se në çdo vend tjetër të botës./21Media