Ka arritur në 1 mijë e 3 numri i të infektuarve me Covid 19 në Kosovë, ndërkohë që në  Klinikën Infektive po trajtohen 8 pacientë me këtë virus.  Prej tyre 5  janë në gjendje stabile një me oksigjenoterapi dhe dy në gjendje më të rëndë në mjekim intesiv./21Media