Mbretëresh dhe ka disa kufizime

Mbretëresh dhe ka disa kufizime

Mbretëresha e Anglisë, Elizabeth II nuk do të marrë pjesë në dasmën e nipit të saj Harry.

Ashtu siç nuk u bë pjesë e dasmës së djalit të saj, princit Charles me Camilla-n në vitin 2005, mbretëresha nuk do të bëjë asnjë përjashtim për nipin.

Jo se Mbretëresha nuk është e lumtur për këtë martesë, por duke qenë edhe pjesë e Kishës, ajo nuk mund të jetë pjesë e një martese të një personi të divorcuar. Pasi e fejuara e Harry-t, aktorja Meghan Markle ka qenë për dy vjet e martuar.

Sipas mediave ndërkombëtare, mbretëresha pritet të jetë e pranishme në ceremoninë e pritjes.

Harry dhe Meghan do të lidhin kurorë në muajin dhjetor në Karaibe mes miq dhe familjarësh./21Media