Mbretëresha e Britanisë, Elizabeth II i uroi nuses së nipit të sa,j Meghan Markle ditëlndjen  në rrjetet sociale këtë mëngjes.

Në ditëlindjen e 39-të të Meghan, Familja  Mbretërore në Instagram ndau një fotografi të Dukeshës së Sussex me Mbretëreshën. Kjo fotografi u realizua në vitin 2018, përcjell portali rtv21.tv

Ajo u pasua menjëherë me postimin në llogarinë e Kate dhe William,  “Kensington Palace”, dhe llogaria e Princit Charles  “Clarence House”.

 

View this post on Instagram

 

Wishing a very happy birthday to The Duchess of Sussex today! 🎂🎈

A post shared by Duke and Duchess of Cambridge (@kensingtonroyal) on

Në fillim të vitit, Princ Harry dhe Meghan, përmes një njoftimi që shokoi opinionin publik, zbuluan se kishin vendosur të tërhiqeshin nga Familja Mbretërore dhe u zhvendosën në Amerikën e Veriut me djalin e tyre 14 muajsh, Archie.

 

View this post on Instagram

 

Happy Birthday to The Duchess of Sussex! 🎈 📸 PA

A post shared by Clarence House (@clarencehouse) on

Sipas The Sun, Meghan Markle po feston ditëlindjen e 39-të në Los Angeles, ku çifti u zhvendos pasi kaloi ca kohë në Kanada./21Media