Ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes ndërmjet Greqisë dhe Kosovës me rezultat 0:0.

Kosova kishte disa raste të mira shënimi, por nga ana tjetër ka treguar edhe shumë pasiguri në mbrojtjes.

Në minutën e 19 të ndeshjes, vendasit e humbën penalltinë pasi portieri Aro Muriq e kuptoi gjuajtjen dhe e prit penalltinë.