Ka përfunduar pjesa e parë në ndeshjen ndërmjet Dritës dhe Inter Escaldes.

Drita ka arritur të rikthejë epërsinë në minutat shtesë të pjesës së parë me anë të një supergoli të shënuar nga Hamdi Namani.

Kujtojmë që golin e parë për Dritën e shënoi Xhevdet Shabani, ndërsa pak minuta më pas barazoi Garcia./kp