Wilder dhe Fury përballen përsëri

Wilder dhe Fury përballen përsëri

Deontay Wilder dhe Tyson Fury përsëri do t’i matin forcat më 23 shkurt të vitit të ardhshëm.

Meçi madhështor do të zhvillohet në Amerikë, më saktësisht në MGM Grand të Las Vegasit.Kujtojmë se ndeshja e parë mes këtyre dy boksierëve përfundoi pa fitues.

Po në këtë datë në planprogram janë edhe dy takime interesante në Premierligë. Jose Mourinho do të rikthehet në ‘Stamford Bridge’ me Tottenham, ndërsa Manchester City do ta pret Leicesterin. /21Media