Mos harroni t’i pastroni pasqyret dhe sipërfaqet prej xhami. Nëse harroni të blini ndonjë produkt të veçantë për to, mos u brengosni. Soda e bukës do t’ua kthejë shkëlqimin pasqyreve.

Nëse nuk keni sodë buke, mjafton t’i zieni tri qese çaj të zi dhe t’i vendosni në një shishe. Pasi t’i spërkatni sipërfaqet, pastroni me një gazetë./21Media