Meda sot feston datë të shënuar

Meda sot feston datë të shënuar

Sot në familjen e këngëtarit të mirënjohur, Mehedin Përgjeqajt ka festë.

Këngëtari sot feston ditëlindjen dhe mbush 40 vjet, shkruan rtv21.tv

Me rastin e ditëlindjes, Meda natyrisht që do të marrë urime të  shumta nga familjarë, miq e fansa të shumtë.

Mehedin Përgjeqaj është lindur në Hajvali të Prishtinës. I ati i tij rrjedh nga një familje e Lumbardhit të Deçanit.

Ai është i martuar dhe ka katër fëmijë./21Media