"Urime ditëlindjen nëna ime..."

“Urime ditëlindjen nëna ime…”

Këngëtari i mirënjohur shqiptar, Mehdin Përgjegjaj – Meda i dedikoi një urim të veçantë nënës së tij për datëlindje. Krahas një fotografie që publikoi me të ëmën ku dukeshin mjaft të lumtur, këngëtari i mirënjohur ia bëri ditën asaj edhe më të bukur me këtë urim.

“Urime ditlindjen nana ime te uroj jet te gjat dhe te lumtur pran neve. Te duam”, shkroi ai krahas fotografisë.

Edhe miqtë e tij i uruan ditëlindjen e së ëmës, duke i dëshiruar asaj çdo të mirë./21Media