Gruaja e Princit Harry ka treguar se ajo kishte një abort spontan. Meghan Markle zbuloi se humbi fëmijën e saj të dytë në muajin korrik!

Dukesha e vuri re kur papritmas ndjeu një dhimbje të fortë në stomak, transmeton rtv21.tv.

“Ishte një mëngjes korriku që filloi si zakonisht. Pasi i kisha ndërruar pelenën djalit, papritmas ndjeva një ngërç të fortë. Unë rash në dysheme me të. Melodia e lumtur ishte një kontrast me ndjenjën time se diçka nuk ishte në rregull”, zbuloi ajo në një intervistë për “New York Times”.

Ajo ishte ngjitur te djali i saj Archie kur ndodhi. Në spital, Meghan dhe burri i saj Princ Harry shpërthyen në lot. “Humbja e një fëmije është një “dhimbje e padurueshme”, tha Meghan.

Shumë e përjetojnë, por pak flasin për të. Kjo duhet të ndryshojë, sipas Meghan. Ajo u kërkon njerëzve të pyesin njëri-tjetrin nëse gjithçka është në rregull. “Sado që ndryshojmë, aq sa jemi të ndarë nga njëri-tjetri, e vërteta është se ne jemi më të lidhur se kurrë nga ato që kemi provuar këtë vit vetëm dhe së bashku”. ka thënë ajo./21Media