"Melek" tani nëntë vjeçare

“Melek” tani nëntë vjeçare

Aktorja e vogël turke, Beren Gokyildiz e cila u bë e njohur për publikun shqiptar me rolin e “Melekut” në serialin shumë të ndjekur “Nënë”, festoi ditëlindjen.

Beren është mjaft aktive në rrjetet sociale kështu duke ndarë momente të ndryshme nga jeta e saj me miqtë virtual.

Ajo dje festoi ditëlindjen e 9-të. Çdo detaj nga organizimi i festës së ditëlindjes aktorja e publikoi përmes fotove dhe videove në llogarinë e saj “Instagram”, ku numëron mbi gjysmë milioni ndjekës.

Pas publikimit të këtyre imazheve “Melek” mori shumë pëlqime dhe urime nga ndjekësit e saj, shkruan rtv21.tv.

Por, kjo nuk është e gjitha. Aktorja e talentuar, Beren Gökyıldız bëri një hap për të ngrohur përsëri shtëpinë tonë.

“Këto janë lodrat e mia të preferuara, librat që kam lexuar dhe rrobat që i kam veshur … por tani nuk janë të mijat. Kështu që unë dua t’i ndaj me miqtë e mi që kanë nevojë më shumë se unë”, tha vogëlushja duke dashur t’i dhurojë gjërat e veta për fëmijët në nevojë.

 

View this post on Instagram

 

#Repost @ahtapotgonulluleri with @get_repost ・・・ Oyunculuk yeteneğinin yanı sıra sevimliliği ile de büyük beğeni toplayan çocuk oyuncu Beren Gökyıldız, yine içimizi ısıtacak bir adım attı: “Merhaba, Ben Beren Gökyıldız, bugün benim doğum günüm ve çok mutluyum. Doğum günümü Ahtapot Gönüllüleri, Malzeme Değerlendirme Merkezi’nde kutluyorum. Bunlar benim en sevdiğim oyuncaklarım, okuduğum kitaplar ve eskiden giydiğim elbiseler… ama artık bunlar bana olmuyor. O yüzden ben bunları benden daha çok ihtiyacı olan arkadaşlarımla paylaşmak istiyorum. Bu doğum günümde bana hediye alma, www.ahtapotgonulluleri.org’a gir ve bir koli bağışla. Unutma, bir koli ortalama otuz beş kişinin ihtiyacını karşılıyor. Haydi bakalım, ne duruyorsun, sen de bize katıl!” Iyi ki doğdun Beren! #ahtapotgonulluleri #biriktirmepaylaş #biriktirmepaylas #şikayetetmehareketegeç #sikayetetmehareketegec #gönüllülük #gonulluluk #mdm #malzemedeğerlendirmemerkezi #malzemedegerlendirmemerkezi #ahtapotgönüllüleri #oyuncak #kitap #kıyafet #ayakkabı #ihtiyaçsahibi #bağış #sosyalsorumlulukprojesi #agd

A post shared by Beren Gökyıldız (@berengokyildiz_official) on

Ndryshe, kujtojmë se Beren Gokyildiz në vitin 2016 ka arritur që të fitojë çmimin prestigjioz si aktorja më e mirë e vogël në Turqi./21Media