Thjeshtë dhe shpejt

Thjeshtë dhe shpejt

Sodë buke dhe uthull, këta dy përbërës do t’ju ndihmojnë t’i shkëlqeni pllakat e banjos, sidomos ato rreth dushit dhe vaskës tuaj.

Kombinoje një përzierje me uthull dhe ujë 1:1 në një shishe, spërkatini në të gjithë pllakat, lëreni për rreth 5 minuta dhe pastaj pastrojeni me një furçë dhëmbësh të vjetër ose një furçë pastrimi.

Më pas shpëlani uthullën me ujë të ngrohtë dhe pastaj fërkoni dhe njëherë vijat midis pllakave me sodë buke./21Media