Vazhdojnë pritjet në kufi

Vazhdojnë pritjet në kufi

Pritjet e gjata në Merdare nuk kanë të ndalur edhe këtë të shtunë.

Qendra Kombëtare për Menaxhim Kufitar njofton se në pikën kufitare në Merdare, mërgimtarët po presin deri në tri orë për të dalë nga Kosova, përderisa për të hyrë po presin 3 deri në 15 minuta.

Ndërkaq, kolona e automjeteve në dalje të Kosovës në Merdare është 500 metra e gjatë, shkruan rtv21.tv.

Pikat tjera kufitare të Kosovës me shtetet fqinje janë më pak të ngarkuar. Pritjet hyrje-dalje janë jo më shumë se 15 minuta dhe nuk raportohet për kolona të gjata./21Media