“Duhet të dakordoheni mes vete”, iu tha znj.Merkel

“Duhet të dakordoheni mes vete”, iu tha znj.Merkel

Në fjalimin në kuadër të Procesit të Berlinit i cili sot filloi në Sofje, kancelaria gjermane, Angella Merkel, tha se Maqedonia e Veriut dhe Bullgaria duhet të pajtohen mes vete, ndërsa ky takim duhet të kontribuojë për tejkalimin e keqkuptimeve nga e kaluara. Në hapjen e këtij takimi, Zaevi theksoi se beson në mbështetjen politike për anëtarësim në BE, por homologu i tij bullgar Borisov nuk e përmendi veton dhe çështjet e hapura midis dy vendeve./21Media