Pas kërkesës së vazhdueshme të Shoqatës së Transportuesve të Kosovës, Stacioni i Autobusëve në Prishtinë ka marrë një vendim.

Përmes një njofitmi në faqen e Stacionit të Autobusëve tyre në Facebook njoftohet se autobusët që vijnë në Prishtinë, do të lirohen nga pagesa  e peronizimit transportuesit të cilët po mbajnë linjat e udhëtimit.

Ky vendim është marrë për shkak të krizës së madhe që kanë patur kompanitë transportuese të autobusëve në Kosovë për shkak të pandemisë. /21Media

Me kërkesë të Shoqatës së Transportuesve për shkak të situatës në të cilën ndodhemi dhe humbjeve që për momentin kanë…

Gepostet von Stacioni i Autobuseve Prishtine am Dienstag, 26. Mai 2020