"Kapiten i madh..."

“Kapiten i madh…”

Ish-ylli i AC Milan, Ricardo Kaka i ka dërguar një mesazh sensibilizues Italisë dhe familjes së Maldinit, teksa mes tjerash ka shpjeguar se si Brazili po e përballon këtë pandemi.

“Kapiten i madh, gjithmonë krenar për ty, tashmë je mirë dhe shpresoj të përmirësohesh, gjithashtu edhe Daniele është mirë. Ju përqafoj nga larg. Gjithmonë Forza MILAN!”, shkroi ai ndër tjerash.

Me virusin COVID-19 është prekur edhe Paulo Dybala, lojtari i Juventusit./21Media